K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
15. 8. 2014 - Co je úspěch?

Přečetl jsem si na oficiálních stránkách ČAST hodnocení české účasti na posledním kadetském a juniorském mistrovství Evropy, které se konalo nedávno v italském Riva del Garda. Provedli ho lidé nejpovolanější - tedy jednotliví reprezentační trenéři. Střízlivému a kritickému hodnocení osobně nemohu nic vytknout. Nenašel jsem ani stopu alibismu, tak častého jevu při omlouvání nezdarů... VÍCE


Nově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.


Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Archiv aktualit

Extraliga: Remíza ve šlágru úvodního kola (17.9.2014)
Šlágr úvodního kola extraligy stolních tenistů skončil remízou 3:3. Domácí DTJ Hradec Králové a mistr STENmarketing HB Ostrov Havlíčkův Brod si zopakovaly poslední finálové střetnutí o mistra republiky. V dresu DTJ dvakrát bodoval Peter Šereda, za hosty se totéž podařilo Tomáši Treglerovi a potvrdil reprezentančímu trenérovi Panskému správnost jeho rozhodnutí ho narychlo nominovat na ME družstev. Foto: Peter Šereda zachránil domácím remízu.
Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku« (17.9.2014)

Vážení stolní tenisté, pomalu se blíží březen roku 2015, kdy uplyne 90 let od vzniku organizovaného stolního tenisu v českých zemích, na Moravě a Slovensku. Nakladatelství SPOZIA a redakce internetového magazínu Stopbal (www.stolnitenis.cz) pro toto velké jubileum připravuje vydání knihy »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Ta bude volně navazovat a rozšiřovat publikaci »80 let československého stolního tenisu«, která vyšla v nakladatelství SPOZIA v březnu roku 2005.

Do Lisabonu Tregler místo Širučka (16.9.2014)
V poslední možný den, v pondělí 15. září, došlo ke změně ve složení českého týmu mužů na blížícím se mistrovství Evropy družstev v Lisabonu. Trenér Jindřich Panský se rozhodl povolat místo Pavla Širučka Tomáše Treglera. Věc dosud v českých nominacích nevídaná... Foto Stopbal - Tomáš Tregler na jednom z turnajů Best Tour.
DTJ HK a STENmarketing začaly extraligu vítězně (15.9.2014)
Nedělní pořad extraligy stolních tenistů obstarali mistři z Havlíčkova Brodu a stříbrní z DTJ Hradec Králové. STENmarketing zvítězil na stole Sokola Hradec Králové 4:1, když jediný bod domácích vybojoval Jakub Crha proti Pavlu Širučkovi! DTJ HK porazil svůj B-tým s názvem DTJ-Slavia Hradec Králové 4:0. Úvodní kolo zakončí v úterý právě střetnutí DTJ HK a STENmarketingu. V Hradci se začíná v 17.30 hodin. Na snímku Jakub Crha, nová posila Sokola Hradce, který zvítězil nad Širučkem.
Best Tour: Plaček sedmým vítězem! (14.9.2014)
František Plaček (na snímku) předvedl už v pátém turnaji seriálu Best Tour výborný výkon postupem do semifinále. Totéž zopakoval nyní na sedmém pokračování v Praze na Podvinném Mlýnu a dotáhl své snažení až do konečného vítězství. Ve finále porazil slovenského reprezentantka Lubomíra Pišteje 3:2. Třetí skončil Tomáš Konečný, jenž v zápase o bronz také v pěti setech zvítězil nad Peterem Šeredou. Turnaj ozdobil někdejší vynikající polský reprezentant Lucjan Blaszczyk, ale poměrem setů nepostoupil do semifinále.
Extraliga mužů: Nováček DTJ-Slavia začal vítězstvím (14.9.2014)
Čtyři zápase se odehrály v pátek a v sobotu v české extralize stolních tenistů. V pátek nově sestavený celek SF SKK El Niňo Praha EHW si snadno poradil s pražskou Kotlářkou. Ostrava si spravila chuť proti nováčkovi z Liberce po předcházející prohře s ústeckým Slavojem. V sobotu bylo zajímavé sledovat souboj dvou hradeckých týmů. Více se dařilo nováčkovi DTJ-Slavia a porazila Sokol přesvědčivě 4:1.
Mužská extraliga se rozbíhá. Ústí vyhrálo v Ostravě 4:0! (12.9.2014)
Po předehrávce české extraligy stolních tenistů (Havířov - Slavoj Ústí n.L. 4:2) se v závěru tohoto týdne rozběhne naplno naše nejvyšší soutěž mužů úvodním kolem. Ve čtvrtek hrál ústecký Slavoj opět na severu Moravy a tentokrát úspěšně, když jasně 4:0 vyhrál na stolech TJ Ostrava KST. Návrat do české extraligy se nezdařil Miroslavu Bindačovi, jenž roky hájil barvy berlínské Herthy BSC v druhé německé bundeslize. Naopak rovněž veterán za našimi stoly David Štěpánek pomohl dvěma body Slavoji k překvapivému výsledku.
Liga mistrů: STENmarketing prohrál 1:3 v Saarbrückenu (6.9.2014)
Stolní tenisté STENmarketing HB Ostrov Havlíčkův Brod vstoupili do Ligy porážkou. Na stole 1. FC Saarbrücken TT prohrál český mistr v pátek večer s německým favoritem 1:3. V druhém utkání skupiny C, které se hrálo již po poledne v ruském Jekatěrinbrugu, porazil místní UMMC francouzský Angers Vaillante Sports rovněž 3:1.
Best Tour: Obešlo na prvním stupínku (5.9.2014)
I přes dvě páteční porážky nastoupil Michal Obešlo (Helsingborg) z první pozice do semifinále šestého turnaje seriálu Best Tour. V něm v pěti setech porazil Bohumila Vožického (Mühlhausen) a ve finále pak Miroslava Hořejšího (Zielona Góra) 3:1. Bronz vybojoval nováček na turnaji Vožický proti Gavlasovi (El Niňo EHW). Sedmý turnaj se bude konat opět v Praze, ale tentokrát v herně Sparty na Podvinném Mlýnu 11. a 12. září.

Best Tour: Obešlo zatím neprohrál! (4.9.2014)
Po prvním dnu šestého turnaje seriálu Best Tour je na tom nejlépe Michal Obešlo. Stolní tenista, který od nové sezóny bude oblékat dres švédského prvoligového Helsingborgu, vyhrál všechny čtyři své zápasy. Za ním si vytvořili dobrou výchozí pozici pro páteční tři kola Martin Olejník a Antonín Gavlas s jednou prohrou.

12345678910...

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid