K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
28. 5. 2014 - Trapas redaktora Bauera

Na oficiálních webových stránkách ČAST jsme byli my, pingponkáři, pozváni ke zhlédnutí publicistického pořadu ČT Sport »Na slovíčko« na téma Stolní tenis. Vysílal se v úterý 27. května od 21.00 hodin a pro »velkou« odezvu se opakoval o den později od 10.00 hodin. A byla to skutečně úžasná podívaná. Hlavním aktérem tohoto trapasu byl sportovní komentátor České televize Radek Bauer. VÍCE...


Nově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.


Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.Diskusní fórum

mistrovství ČR staršího žactva - Hluk, 10. - 11.5.2014
ZDE
mistrovství ČR dorostu - Most, 17. - 18.5.2014 ZDE
mistrovství ČR mladšího žactva - Vlašim, 24. - 25.5.2014 ZDE

Výsledky BTM Neratovice - dorost, 15.3.2014 ZDE
Výsledky BTM Vlašim - starší žactvo, 16.3.2014 ZDE
Výsledky BTM Vlašim - mladší žactvo, 15.3.2014 ZDE
Výsledky BTM Neratovice - nejmladší žactvo, 16.3.2014 ZDE

Výsledky žebříčkového turnaje mladšího žactva ve Vlašimi 14.12.2013 ZDE
Výsledky žebříčkového turnaje dorostu ve Vlašimi 15.12.2013 ZDE
Nasazovací žebříčky mládeže k 26. květnu 2014 ZDEInformace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Archiv aktualit

Odveta se mistrům Evropy nezdařila (25.7.2014)
V úmorném vedru se v sobotu 19. července uskutečnilo další tenisové utkání stolnětenisových legend. Prestižní utkání se konalo tentokrát na antuce v krásném prostředí tenisových kurtů v Kobylisích. Tradiční dvojice Milan Orlowski - Jindřich Panský se těšila, že se jí podaří odveta za minulou porážku, která se uskutečnila v hale na tenisovém koberci. Jenže Luděk Laboutka a Josef Zábranský jsou rození antukáři a tak byli jasnými favority.
MEJ 2014: Čtyřikrát zlatá Adina Diaconuová (21.7.2014)
Vyhrát na mistrovství Evropy všechny tituly, to se nepovede jen tak každému. V Riva del Garda na 57. kadetském a juniorském šampionátu Evropy se to podařilo Adině Diaconuové. Rumunská kadetka ovládla co se dalo: nejprve dotáhla družstvo Rumunska ke zlatu, poté v soutěžích jednotlivců zvítězila ve smíšené čtyřhře s krajanem Pleteou, ve dvouhře a ve čtyřhře po boku s Belgičankou Lungovou. Zlato za singl v juniorské kategorii patří Francouzi Alexandru Cassinovi a Němce Chantal Mantzové. Foto ittf. Adina Diaconuová - další talent z Rumunska.
MEJ 2014: Vezeme si jeden bronz. Žalostně málo! (20.7.2014)
Pouhá jedna bronzová medaile - takový je zisk české výpravy na 57. ME juniorů v italské Riva del Garda. Na krku se budou houpat juniorům Davidu Reitšpiesovi a Tomáši Polanského. V nedělním semifinále čtyřhry podlehli Portugalcům Diogo Chenovi a Jorge Costovi celkem jasně 0:3. Získali jsme tedy u jezera Lago di Garde jedinou medaili, a to ještě té nejmenší hodnoty. Současně je tento výsledek jeden z nejhorších v historii účastí mladých českých reprezentantů na MEJ. Důvod k hlubokému zamyšlení... Foto: Na Davida Reitšpiese hodně spoléhala naše výprava, ale jeho výkony jako prvního juniora evropského žebříčku zůstaly za očekáváním.
MEJ 2014: Medaile pro debl Reitšpies - Polanský (19.7.2014)
Pro českou výpravu cinká jedna medaile. Jaké bude hodnoty, ještě nevíme. Debl David Reitšpies - Tomáš Polanský má přinejmenším bronz z 57. MEJ v Riva del Garda, když porazil ve čtvrtfinále Švédy Berglunda a Erikssona 3:2. Další naše naděje zhasly: juniorská dvojice Karolína Mynářová - Kristýna Štefcová podlehla rumunsko-izraelské dvojici Bálintová - Trosmanová a kadeti Buben a Martinko Italům Pintovi a Rossimu. Každopádně jediná medaile z tohoto MEJ je strašně málo a nutí opět k zamyšlení, kam kráčí český mládežnický stolní tenis.
Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku« (19.7.2014)

Vážení stolní tenisté, pomalu se blíží březen roku 2015, kdy uplyne 90 let od vzniku organizovaného stolního tenisu v českých zemích, na Moravě a Slovensku. Nakladatelství SPOZIA a redakce internetového magazínu Stopbal (www.stolnitenis.cz) pro toto velké jubileum připravuje vydání knihy »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Ta bude volně navazovat a rozšiřovat publikaci »80 let československého stolního tenisu«, která vyšla v nakladatelství SPOZIA v březnu roku 2005.

MEJ 2014: Osmkrát v osmifinále! (19.7.2014)
Osmkrát pronikli mladí čeští stolní tenisté do osmifinále na 57. MEJ v italském Riva del Garda. V pátek se to podařilo pěti deblům a třem jednotlivcům. David Reitšpies ve dvouhře juniorů vyřadil v 3. kole nebezpečného Francouze Paula Gauzyho v pěti setech. Tomáš Polanský bojoval sedm setů s Rusem Černovem o výhru. Kristýna Štefcová je mezi 16 juniorkami v singlu, když zdolala Holanďanku Bierdragerovou 4:1.
MEJ 2014: Mix Polanský - Mynářová mezi šestnácti (18.7.2014)
Ve čtvrtek již na MEJ stolních tenistů v Riva del Garda běžely soutěže jednotlivců na plné obrátky. Česká výprava zaznamenala postupně určité ztráty. Ve dvouhře vypadli kadet Jan Valenta a junior Stanislav Kučera. Nejvíce mrzelo vypadnutí nasazené smíšené juniorské dvojice Reitšpies - Štefcové s polským párem Kreft - Knyszewská. Druhý juniorský mix Polanský - Mynářová je však už v osmifinále. David Reitšpies neměl ve čtvrtek právě dobrý den. Po mixu se mohl loučit také v deblu s Polanským - Izraelcům Simonovi a Ben Arimu odvraceli celkem šest mečbolů. Foto: Tomáš Polanský zatím v Riva del Garda drží šance ve všech kategoriích.
MEJ 2014: Zatím žádná ztráta ve smíšené čtyřhře (17.7.2014)
V úterý vyvrcholily na 57. MEJ stolních tenistů soutěže družstev, v nichž triumfovali mladí reprezentanti Francie (zlato pro juniory, juniorky a kadety) a rumunské kadetky. O den později již začala prvním kolem smíšená čtyřhra. České barvy jsou zatím bez ztráty. Nejvíce se na postup nadřeli kadeti Jiří Martinko s Kateřinou Čechovou. Nasazený juniorský pár David Reitšpies - Kristýna Štefcová měl volný los.
MEJ 2014: Juniorky pojedou na mistrovství světa! (15.7.2014)
Soutěže družstev na 57. mistrovství Evropy juniorů dnes, v úterý vyvrcholí odpoledne a večer finálovými zápasy. My ve hře nejsme, ale potěšeni můžeme být z pátého místa juniorek, které si tím zajistily start na letošním MS juniorů v Číně. V závěrečném utkání porazily po velkém boji Slovinky 3:2. Junioři dosáhli ve skupině o 9. až 12. místo na maximum možného. Desátí jsou kadeti a jedenácté kadetky. Tedy umístění, z nichž jásat nemůžeme, ale naše nejmladší družstva mají perspektivu. Foto archiv Stopbalu: Karolína Mynářová odváděla v soutěži družstev solidní a stabilní výkony, i když jí závěrečný zápas se Slovinkami nevyšel.
MEJ 2014: Šance na jedno páté místo - dost málo! (15.7.2014)
Včera zhasla poslední česká naděje na medaili v soutěžích družstev na 57. mistrovství Evropy juniorů v italském Riva del Garda. Juniorky prohrály ve čtvrtfinále s Francouzkami 0:3, ale podle trenéra Kamila Koutného měly na víc. Obě úvodní dvouhry prohrály Karolína Mynářová s Migotovou a Kristýna Štefcová s Chasselinovou po pětisetových bitvách. Po této porážce si trochu spravily chuť proti Chorvatkám (bez Rakovacové) a vítězství 3:1 jim dalo možnost bojovat dnes o konečkou pátou příčku.
12345678910...

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid