K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
15. 8. 2014 - Co je úspěch?

Přečetl jsem si na oficiálních stránkách ČAST hodnocení české účasti na posledním kadetském a juniorském mistrovství Evropy, které se konalo nedávno v italském Riva del Garda. Provedli ho lidé nejpovolanější - tedy jednotliví reprezentační trenéři. Střízlivému a kritickému hodnocení osobně nemohu nic vytknout. Nenašel jsem ani stopu alibismu, tak častého jevu při omlouvání nezdarů... VÍCENově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.

Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.
Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Aktuality

28. 9. 2014 - ME Lisabon 2014: Portugalci poprvé mistry, Němky obhájily titul

Posedmé za sebou se stolní tenisté Německa už nestali mistry Evropy ve stolním tenise. V portugalském Lisabonu je ve finále evropského šampionátu porazili domácí reprezentanti 3:1. Dva body vybojoval pro Portugalce Marcos Freitas a jeden Tiago Apolonia. To, co se nepodařilo mužům Německa, tedy obhajoba, to se zdařilo jejich ženským protějškům, které po loňském šampionátu ve Schwechatu opět stály na nejvyšším stupínku. Foto: Hrdina finálového večera - Marcos Freitas.

28. 9. 2014 - Němci dvakrát ve finále, Česko si odváží 9. a 13. příčku

Dnes, v neděli vyvrcholí v potrugalském Lisabonu mistrovství Evropy družstev ve stolním tenise. Ve finále se střetnou obhájci titulu Němci s domácími Portugalci a v ženském finále Němky s Rakušankami. Obě tato střetnutí se již odehrála v základních skupinách. Němci vyhráli 3:1 a Němky 3:0. Čeští reprezentanti si odvážejí z ME třinácté místo. Ženy dopadly lépe - jsou deváté. Muži se dočkali první výhry v Lisabonu až ve svém pátém střetnutí, proti Itálii uspěli 3:1 a v závěrečném vystoupení oplatili Rumunsku porážku ze skupiny. Stolní tenistky pokračovaly vítězně proti Portugalsku a Francii.

27. 9. 2014 - ME Lisabon 2014: Ženy vítězně, muži nadále prohrávají

Již v pátek dopoledne sehrály české stolní tenistky na ME družstev v Lisabonu první utkání o pořadí na 9. až 16. místě. Výhrou nad Tureckem si zajistily jednak start v Championships divizi na příštím šampionátu a současně si zabezpečily účast na Evropských hrách 2015 v Baku. Bod ztratila pouze Iveta Vacenovská s nejlepší Turkyní čínského původu Hu Melek. Muži rovněž ve skupině o 9. až 16. místo prohráli s Řeckem 1:3, hlavně zásluhou skvělého univerzála Panagiotise Gionise. Dnes hrají naše ženy s Portugalskem o 9. až 12. místo, muži s Itálií o 13. až 16. místo. Foto: Panagiotis Gionis je extratřída mezi defenzivními hráči.

26. 9. 2014 - ME Lisabon 2014: Ženy hrají s Tureckem, muži s Řeckem. A pak se uvidí...

Ode dneška, pátku, čekají obě česká reprezentační družstva na ME v Lisabonu zápasy o 9. až 16. pořadí. Zatímco ženy do druhého "výkonnostního koše" spadly dost nešťastně, tak muži si nic jiného nezaslouží, protože tři porážky za sebou ve skupině pamatujeme naposledy z blamáže v Bělehradě 2007 a pardon, také loni ve Schwechatu to nebylo nic slavného... Čeští hráči nastoupí od 16.00 hodin proti Řekům, kterým se nepodařilo navázat na loňské senzační finále a mezi poslední osmičku nepostoupili. Ženy čekají Turkyně už dopoledne od 10 hodin.

25. 9. 2014 - ME Lisabon 2014: Další zmar mužů - s Ruskem 0:3

Tři zápasy - tři porážky. V Lisabonu na mistrovství Evropy družstev naši muži předvedli, že do elitní Championships divize se dostali po sestupu ve Schwechatu jen administrativním zákrokem. Ve třetím zápase skupiny D prohráli s náhradníky v ruském týmu 0:3 (odpočívali Šibajev a Skačkov). Když neporazí Dima Prokopcov postaršího Alexeje Livencova a Tomáš Tregler Grigorije Burova, tak nemůže naše reprezentace pomýšlet na nějaký lepší výsledek. Na tom nic nezmění ani nový reprezentační trenér... Foto: Tomáš Tregler nahradil na pozici třetího hráče Tomáše Konečného, ale ani on nebodoval.

25. 9. 2014 - Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku

Připravujeme knihu "Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku", která vyjde v březnu 2015 ke slavnému výročí našeho sportu. Při závazné objednávce do konce listopadu (prodlužujeme termín o měsíc) pořídíte knihu jen za 299 Kč. Objednávky přijímáme na e-mail spozia@volny.cz nebo sms na mobil 604 741 016.

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid