K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
15. 8. 2014 - Co je úspěch?

Přečetl jsem si na oficiálních stránkách ČAST hodnocení české účasti na posledním kadetském a juniorském mistrovství Evropy, které se konalo nedávno v italském Riva del Garda. Provedli ho lidé nejpovolanější - tedy jednotliví reprezentační trenéři. Střízlivému a kritickému hodnocení osobně nemohu nic vytknout. Nenašel jsem ani stopu alibismu, tak častého jevu při omlouvání nezdarů... VÍCENově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.

Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.
Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Aktuality

31. 3. 2015 - Ústí vyhrálo v Havířově a vede v sérii 2:1

Zatím vyhrávají pouze hosté! V tomto případě je řeč o prvním čtvrtfinále play off extraligy mužů mezi Slavojem Severotuk Ústí nad Labem a SKST Charvát Baník Havířov. Ve třetím zápase na stole Havířova vyhrál Slavoj 4:3, tedy stejně jako předtím Baník na severu Čech. O body se rozdělili všichni aktéři podobným dílem, jen Tomáš Polanský byl tentokrát hlavní hvězdou s dvěma body. A navíc v rozhodujícím deblu po boku Jakuba Seiberta získal čtvrtý boj svého týmu. Ke čtvrtému zápasu se přesune série do Ústí, zatím vede Slavoj 2:1.

29. 3. 2015 - Spanish Open: Prokopcov nejdále do čtvrtfinále

Dima Prokopcov se dostal v Almerii na Spanish Open mezi posledních osm singlistů. V osmifinále vyřadil Inda Soumyajita Ghosha 4:1, ve čtvrtfinále již nestačil na maličkého Japonce Kentu Macudairu (1:4). V deblu Prokopcov s Lubomírem Jančaříkem prohráli ve čtvrtfinále s ruským párem Šibajev - Smirnov. Nejcennější tituly získali Japonec Maharu Jošimura a Korejka Jeon Ji Hee.

29. 3. 2015 - Pištej vyhrál další turnaj Best Tour

Již sedmý turnaj druhé série Best Tour se poprvé přesunul do Hradce Králové, do haly, ve které hrají svá utkání hráči DTJ Hradec Králové. První den měl podobný scénář jako před třemi týdny v Ostravě, kdy si suverénně počínal Pavel Širuček, který ztratil pouze dva sety. Ale samotný závěr turnaje vyzněl pro slovenského reprezentanta Lubomíra Pišteje (na snímku), který ve velké bitvě porazil právě Širučka.

27. 3. 2015 - El Niňo hladce prošlo do semifinále play off

Prvním semifinalistou play off extraligy mužů se stali stolní tenisté pražského El Niňa. Podle očekávání vyřadili TJ Ostrava KST. Ve třetím utkání v Praze vyhráli domácí na Kotlářce hladce 4:0 a celou sérii 3:0. Hostující trenér Karel Karásek věděl, že moc nadějí nemají, a tak dostal příležitost i 15letý kadet Jiří Martinko. Na druhé straně poprvé v letošním play off nastoupil Marek Obešlo (místo Antonína Schwarzera). Na snímku hráč El Niňa Tonda Gavlas, který zatím ani jednou neprohrál.

27. 3. 2015 - Na Spanish Open bude hrát Prokopcov o čtvrtfinále

Dima Prokopcov je v osmifinále dvouhry na Spanish Open v Almerii. V dalším podniku ITTF World Tour (Major Series) prošel dvěma koly. Nejprve vyřadil Japonce Oikawu a poté Angličana Paula Drinkhalla 4:2. Pikantní na tom je, že loni ho zrzavý Angličan vyřadil a potom ve velké formě vyhrál celou soutěž! Teď mu Dima porážku oplatil. Prokopcov bude v sobotu bojovat o čtvrtfinále s Indem Ghoshem.

27. 3. 2015 - V Ústí rozhodl debl a Havířov vyhrál 4:3

Stolní tenisté Baníku Havířov odvrátili hrozbu vedení 2:0 na zápasy svého soupeře Slavoje Severotuk Ústí nad Labem ve čtvrtfinále play off extraligy a po těsném vítězství 4:3 vyrovnali stav. V Ústí poprvé došlo v letošním play off na čtyřhru, která nastupuje v případě, že je stav 3:3. Tak tomu bylo nyní, ačkoliv domácí už vedli 3:1. Havířovská dvojice Čihák - Beneš však svou roli zvládla a před třetím zápasem v pondělí v Havířově je zase »čistý stůl«. Pražské El Niňo vede nad Ostravou 2:0 v sérii a už dnes, v pátek může postoupit do semifinále, pokud v herně na Kotlářce zvítězí potřetí.

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid