K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
13. 4. 2015 - Proč nejede Širuček na MS 2015

Bez komentáře přetiskujeme článek z Havlíčkobrodského deníku (vydavatel Deníky Bohemia) z 9. dubna 2015 o nenominování Pavla Širučka na mistrovství světa jednotlivců v Sučou.Nově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.

Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.
Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Kdo do olympijské dvouhry? Stále není jasno

Jak to však vypadá s dalšími postupujícími? Mužskou dvouhru vyhrál Portugalec Tiago Apolonia, ale jak známo, již dva Portugalci se kvalifikovali do Londýna (Freitas, Monteiro), takže Apolonia si zajistil pouze start v družstvu své země. To finalista, Španěl Carlos Machado postupuje přímo. A také se to týká všech semifinalistů a čtvrtfinalistů: Oleksandr Diduch (Ukr.), Wang Zengyi (Pol.), Andrej Gačina (Chor.), Bora Vang (Tur.), Allan Bentsen (Dán.), Mihai Bobocica (It.), Jaroslav Žmuděnko (Ukr.) a Matiss Burgis (Lotyšsko), kterí mohou očekávat zvací list s olympijskou hlavičkou.

Mezi ženami si přimou účast zajistily Matilda Ekholmová (Švéd.), naše Dana Hadačová a dále poražené semifinalistky Španělky Sara Ramirezová, Galia Dvoraková (ta jen pro družstva, protože Španělsko už má na OH Shen Yanfei) a čtvrtfinalistky Anna Tichomirovová, Jana Noskovová z Ruska, Le Ho Ching z Hongkongu a Huang Mendesová (Port.). Šanci má také devátá Ruska Oksana Fadějevová a Petra Lovasová. U těchto dvou hráček je situace zajímavá. Fadějevová by měla postoupit, protože Dvoraková bude hrát družstva, ale naopak ona je třetí hráčkou Ruska a na její místo by se měla posunout Lovasová. A kdo je za Lovasovou, která by byla třetí Maďarkou-olympioničkou (za Tóthovou a Pótaovou)? Jedenáctá Ukrajinka Taťána Bilenková a dvanáctá Lin Chua-Hui z Tchaj-wanu.
Definitivní počet a konkrétní jména startujících v olympijské dvouhře mužů a žen a družstev by měla ITTF oznámit v nejbližších dnech.
Zdroj www.ping-pong.cz

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid