K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
13. 4. 2015 - Proč nejede Širuček na MS 2015

Bez komentáře přetiskujeme článek z Havlíčkobrodského deníku (vydavatel Deníky Bohemia) z 9. dubna 2015 o nenominování Pavla Širučka na mistrovství světa jednotlivců v Sučou.Nově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.

Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.
Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Prokopcovova naděje ještě žije...

Seznam kvalifikovaných mužů na OH 2012 ZDE.
Seznam kvalifikovaných žen na OH 2012 ZDE.

Poznámka: V seznamech jsou uvedeni i hráči a hráčky, které mohou startovat jen v družstvech. Jsou to ti třetí z každé země. Mezi muži jich je 10, mezi ženami 8. Po odečtení vychází číslo 68 do dvouher. Zbylá dvě mista obsadí Velká Británie jako hostitel OH a nominovaný hráč/ka Tripartitní komisí MOV.
 
Také uveřejňujeme výtah z článku Iana Marshalla na webu ITTF věnující se problematice postupu družstev.

"
Po skončení Světové olympijské kvalifikace v Dohá jsou známy prozatímní seznamy mužů a žen kvalifikovaných na OH 2012 v Londýně. V soutěži družstev bude startovat 16 týmů mužů a žen. V prvním stupni bylo jasné, že bude hrát jeden tým z každého kontinentu - Afriky, Asie, Evropy, Latinské Ameriky, Severní Ameriky a Oceánie a Velké Británie jako hostitelské země. Za kontinenty to jsou nejlepší týmy mužů Egypt, Čína, Německo, Brazílie, USA, Austrálie a dále Velká Británie, Jižní Korea, Japonsko, Rakousko, Švédsko, Singapur, Hongkong, Portugalsko, KLDR a Rusko. V ženských družstvech Egypt, Čína, Německo, Brazílie, USA, Austrálie a dále Velká Británie, Singapur, Jižní Korea, Hongkong, Japonsko, KLDR, Rakousko, Španělsko, Nizozemí a Polsko.

Celkový počet míst pro stolní tenis na OH je 86 mužských míst a 86 ženských míst. Ve dvouhře mužů a žen bude startovat maximálně po 70 hráčích a hráčkách s tím, že hrát mohou maximálně dva z jedné národní asociace. Třetí hráč či hráčka má právo startovat pouze v družstvu.

Při kvalifikování dvou hráčů a hráček rozhodlo umístění na posledním MS družstev v Dortmundu. Po skončení turnaje v Dohá to byly pro družstva žen tyto čtyři země: Nizozemí, Polsko, Maďarsko a Rusko. Poslední dvě místa v Londýně získaly Nizozemí a Polsko, které obsadily na MS šesté, resp. osmé místo, zatímco Maďarsko a Rusko na 11. resp. 15. místo. Ženy Německa, které skončily za Nizozemím sedmé, si zajistily nominaci proto, že mají tři kvalifikované hráčky."

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid