K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
13. 4. 2015 - Proč nejede Širuček na MS 2015

Bez komentáře přetiskujeme článek z Havlíčkobrodského deníku (vydavatel Deníky Bohemia) z 9. dubna 2015 o nenominování Pavla Širučka na mistrovství světa jednotlivců v Sučou.Nově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.

Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.
Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Stručně z Evropy

l Základní část vyhrálo Chartres (51) před Hennebontem (43), La Romagne a Levallois (oba 42 b.). Zbývající výsledky: Chartres – Levallois 4:1, Istres – Saint Maur 4:1, Pontoise Cergy – La Romagne 1:4.

l ASD TT Sandonatese, donedávna pravidelný účastník Ligy mistryň, se stal mistrem Itálie v družstvech žen. Sestava Stefanovová, Liu Chun a Negrisoliová porazila po úvodní remíze 3:3 v odvetě finále play off Sterilgardu Tennistavolo. Pro Sandonatese je to třetí titul v průběhu čtyř let. Ani ve finále play off Série A mužů neuspěla Sterilgarda a titul patří poprvé v historii klubu Citta di Siracusa. V prvním zápase vyhrály Syrakusy 4:1 a v druhém remizovaly 3:3. Noví mistři hráli většinou v sezoně v sestavě Bobocica, Zwickl a Piacentini.

l Francouzský šampionát jednotlivců se konal až nyní (nikoliv v prvním březnovém víkendu jako v jiných zemích Evropy). Mistrem ve dvouhře se stal Tristan Flore, 17letý aktuální junuorský mistr Evropy. Je to poprvé od časů legendárního Jacquese Secretina, kdy vyhrál 17letý hráč. Secretinovi se to podařilo v roce 1966. Flore, jinak hráč Pontoise Cergy, porazil v semifinále Martineze 4:0 a ve finále čtyřicátníka Eloie 4:1. V druhém semifinále si Eloi poradil s dalším mladíkem Gauzym 4:0. Finále žen bylo záležitostí hráček čínského původu: Yuan Jia Nan zvítězila nad Li Xue 4:3. Zlato v deblech patří dvojicím Legout - Martinez, Le Lannicová - Li Xue.

l Zatímco mistryně Polska družstev jsou už známy (Tarnobrzeg s naší Štrbíkovou), tak muži nyní o titul bojují. V prvním finále play off porazil ZKS Drzonków obhájce Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:1. Odveta v Grodzisku se hraje 6. června. Jednotlivé zápasy: Blaszczyk - Wang Zengyi 2:3, Bak - Górak 3:1, Yi Lei - Floras 3:1, Blaszczyk - Górak 3:2.

l Rakouský titul vyhrál, kdo jiný, než SVS Niederösterreich. A to už po třinácté v řadě. Ve finále porazil SPG Walter Wels 6:1 a hrál v sestavě Chen Weixing, Daniel Habesohn a Stefan Fegerl.

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid