K Nové škole 1300,
156 00 Praha 5 - Zbraslav,
tel./fax: 257 920 932
mobil: 604 741 016,
mail: spozia@volny.cz
Blog editora
13. 4. 2015 - Proč nejede Širuček na MS 2015

Bez komentáře přetiskujeme článek z Havlíčkobrodského deníku (vydavatel Deníky Bohemia) z 9. dubna 2015 o nenominování Pavla Širučka na mistrovství světa jednotlivců v Sučou.Nově otevřený e-shop se sportovním vybavením, specializovaný hlavně na stolní tenis. Společnost Sport Marketing & Distribution s.r.o. se dále zabývá pořádáním intenzivních kempů na stolní tenis JOOLA CZECH ACADEMY GAVLAS & PALKOVSKY.

Nakladatelství Kořínek vydalo román bývalého ligového hráče Petra Čepka s názvem SAID, jehož podstatná část je o stolním tenise. Kniha se prodává ve vybraných knihkupectvích a dalších obchodech (např. STEN Marketing, s.r.o.). O román SAID v listinné i elektronické podobě či pouze o informace k této pingpongářské knize si můžete napsat na e-mailovou distribuční adresu said@post.cz.

Kniha »Devadesátka stolního tenisu v Čechách, na Moravě a Slovensku«. Informace o objednávce a plakát A4 ve formátu PDF stáhněte ZDE.
Informace o prodeji knih "To byl hráč" a "80 let čs. stolního tenisu" v rubrice Muzeum.

 

Mládež

Magazín Stopbal je partnerem Kroužku stolního tenisu Zbraslav, který působí při Základní škole Vladislava Vančury a zaměřuje se výhradně na výchovu mládeže.

KST Zbraslav pořádá pravidelné tréninky pro své malé členy, a to v této sezóně v úterý a v pátek od 14.00 do 16.30 hodin. Organizuje rovněž turnaje mládeže v seriálu Grand Prix Praha pod hlavičkou Pražského svazu stolního tenisu. Všichni zájemci o stolní tenis jsou vítáni.

Kontakt:
Vladimír Slobodzian

mobil 604 741 016
telefon a fax: 257 920 932

e-mail: spozia@volny.cz

První viditelný úspěch: Sebastian Bolardt ve čtvrtfinále útěchy!

V sobotu 27. dubna jsme se (KST Zbraslav) zúčastnili posledního turnaje nejmladšího žactva seriálu Grand Prix Praha v letošní sezóně. Jednalo se o sedmý turnaj. Premiéru měli naši hráči už na pátém turnaji na začátku března a startovali jsme také na šestém 6. dubna v Modřanech na Slavoji. Ale až nyní jsme dosáhli prvního většího úspěchu. Sebastian Bolardt (roč. 2003) se v soutěži útěchy Jarní ceny Jižního Města probojoval až do čtvrtfinále a neměl daleko k postupu mezi poslední čtyřku. Prohrál s pozdějším vítězem Danielem Jaroněm ze Sokola Krchleby těsně 2:3. Takže, Sebíku, blahopřeji.
Na Jižní Město do herny TTC Elizza jeli tři hráči: Sebastian Bolardt, Přemek Dobrý a Tomáš Wegmann. Chyběl Matyáš Junek, který se těsně před turnajem zranil při školním tělocviku. Narazil hlavou do švédské bedny... Ach jo.

Musím podotknout, pravidelně a systematicky trénujeme teprve dva měsíce, takže jsme do turnajů pražské Grand Prix naskočili až v druhé polovině a nemohli jsme si klást nějaké velké cíle. Každý začátek je těžký a postoupit ze skupiny do nejlepší šestnáctky ještě nějakou dobu potrvá. Ale věřím, že už se tak stane v příští sezóně. Máme výhodu, že v nejmladší kategorii zůstávají všichni tři i další rok.

Pamatuji, jak na začátku března na Elizze ve své premiéře dostal Sebík v prvním setu svého prvního utkání "kanára", tedy neuhrál na soupeře, vlašimského Tesku, ani míček. Pak už se jen zlepšoval a nyní z toho je první dílčí úspěch. Také Tom Wegmann (roč. 2004) vyhrál v útěše první kolo a jen svou nezkušeností a menším soustředěním nepostoupil mezi poslední osmičku. Přemek Dobrý (roč. 2003) ještě na první vítězství čeká, ale už na svém prvním turnaji v Modřanech ukázal, jaký má potenciál a na Elizze byl vidět další posun v herní kvalitě. Jeho čas určitě ještě přijde.

Kompletní výsledky turnaje GP nejmladšího žactva 27. dubna 2013 na Elizze najdete ZDE.

x x x

Ještě se musím zmínit o svém dalším svěřenci, Filipu Maratovi (roč. 2002) z klubu Sportovní Jižní Město o.p.s., kterého připravuji na individuálních trénincích - zatím dvakrát týdně. Pokrok po dvou měsících herní a technicko-taktické přípravy je postupně patrný. Na Elizze Fíla vyhrál debla po boku Tomáše Tesky (SKST Vlašim), když ve finále porazili další kombinovanou dvojici Niamh Štricová - Jan Krameš (STC Slaný/Lok. Vršovice). Minule s nimi dost hladce prohráli. Mě však více zajímal Fílův výkon ve dvouhře. Bohužel, musím konstatovat, že se nám zase nepodařilo vstoupit do semifinálové brány. Minule tomu zabránil jeho deblový spoluhráč Teska, v sobotu Martina Nováková z SKP Ústí nad Labem. Filip však prohrál po pěti setech a neproměněném mečbolu 2:3. Z mého pohledu to bylo pro něj hodně smolné utkání, kdy vyhrála hráčka s pasivním stylem a hodně šťastně díky neuvěřitelnému počtu prasátek ve čtvrtém setu. Mělo to spíše dopadnout 3:0 nebo 3:1 pro Filipa, ale porážka je současně poučením, že při lepším dodržování taktiky by soupeřce nepomohla ani sebevětší "klika". Fíla se naštěstí rychle z prohry oklepal a poprvé v životě porazil klubového spoluhráče Martina Zemana, a to hned 3:0. V posledním zápase ovšem prohrál stejným způsobem s jeho bratrem Vítkem a skončil celkové šestý.

Vladimír Slobodzian


Nejlepší dvojice ve čtyřhře na sedmém turnaji GP Praha. Fíla Marat čtvrtý zprava. Třetí zprava jeho deblový "parťák" Tomáš Teska.

o nás | magazín | fotoservis | kontakt

Copyright (c) 2009 Vladimír Slobodzian - Spozia. Všechna práva vyhrazena. | webdesign: Ceramtec s.r.o. | XHTML 1.0 Valid, CSS 2.1 Valid